Pojišťovny: Je úraz ve škole pracovní úraz?

Odškodnění za úraz ve škole

Dobrý den, je úraz ve škole hodnocen jako pracovní úraz? Jakou hodnotu bodu by pojišťovna měla počítat, 250 nebo 295 Kč? Děkuji za odpověď Lacinová

Dobrý den,

pokud nejste zaměstnanec školy, který si při pracovní činnosti způsobil pracovní úraz, pak by se úraz ve škole za pracovní považovat neměl. Hodnota bodu za úraz je v tomto případě 295 Kč. Je však potřeba podotknout, že pokud chcete uplatnit vlastní pojištění, je možné, že má Vaše pojišťovna vlastní bodové hodnocení, které se může lišit.