Pracovněprávní nároky: Jiná pozice z důvodu reorganizace

Pracovní smlouva

V případě zrušení prac.pozice z důvodu úspor resp.reorganizace mi zaměstnavatel nabídne prac.pozici úplně jiného charakteru o kterou nemám zájem. Musím jí přijmout? A jak je to v tomto případě s výpovědí a s odstupným?

Vážený pane,

přijmout tuto pozici nemusíte, vystavujete se tak přímému riziku výpovědi z důvodu nadbytečnosti. V případě výpovědi, kde bude jako důvod uvedena nadbytečnost Vám náleží odstupné ve výši trojnásobku Vašeho průměrného měsíčního výdělku.

S pozdravem Vaše nároky.cz