Pracovněprávní nároky: Jiná pracovní pozice z důvodu pracovní nezpůsobilosti

Pracovní neschopnost

Dobrý den mam dotaz byla jsem měsíc na neschopence potíže z krční a hrudní páteří jsem dva dny v práci a bolesti se zase stupňují Nevydrźim sedět ,byla jsem Pozvána k závodnímu lékaři ten mi Řekl že jsem Zdravotně nezpusobila ,zaměstnanec mi nabídl Novou pracovní pozici ale nevim Jak to mam řešit protože mam zase velké bolesti,tak tedy se chci zeptat jestli muzu jít na nemocenskou dat se do pořádku a potom zkusit novou práci kterou mi nabízí.děkuji Sedět

Dobrý den,

na nemocenskou můžete jít, pokud Vás poskytovatel zdravotních služeb uzná dočasně práce neschopnou. Pokud budete znovu uznána dočasně práce neschopnou, získáte opět nárok na nemocenskou. V případě, že zaměstnanec ztratí dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci, je zaměstnavatel povinen ho převést na jinou práci. Při převedení na jinou práci je zaměstnavatel povinen přihlížet k tomu, aby tato práce byla pro zaměstnance vhodná vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a schopnostem a pokud možno i k jeho kvalifikaci.