Pracovněprávní nároky: Jiná pracovní smlouva po návratu z rodičovské

Rodičovská

Dobrý den, Chci se vratit po rodičovské dovolené zpět do práce, kde mám smlouvu na dobu neurčitou. Se zamestnavatelem jsme se domluvili, že nastoupím na jinou pozici a poloviční úvazek a na jinou prodejnu než mám ve smlouve. A má otázka zní, zda i při takové změně mi poběží dál doba na neurčito nebo zaměstnavatel mi může dát na dobu určitou? Dekuji

Dobrý den,

zde záleží na tom, jak se vy se zaměstnavatel domluvíte. Po návratu z rodičovské máte dle zákona nárok na stejnou pozici a stejnou pracovní smlouvu, jako před odchodem na rodičovskou. Pokud jste měla pracovní poměr na dobu neurčitou, měla byste i pracovní poměr na dobu neurčitou mít po návratu z rodičovské. Doporučujeme se tedy se zaměstnavatelem na tom domluvit a nechat si to od něj pro jistotu i písemně potvrdit.

S pozdravem Vaše nároky.cz