Ostatní: Kamarádka mi nevrátila peníze

Ostatní

Dobrý den pujčil jsem kamarádce v březnu peníze roku 2018 do dnes sem nevidel nic mužu to ještě ted dat jako trestní oznamení?

Dobrý den,

v uvedeném případě není řešením podat trestní oznámení, neboť i v případě neplacení dluhu se protistrana nemusela žádného trestného činu dopustit. Vhodným způsobem, jak se peněz domoci v případě, kdy se s druhou stranou nelze domluvit, je podat žalobu na plnění přímo k příslušnému civilnímu soudu.

Zpět do Ostatní