Ostatní: Kauza poplatky zpět

Ostatní

Dobrý den, potřebovala bych poradit s tímto problémem. Jako klientka v kauze "poplatky zpět" ( jistě znáte ), jsem v prosinci 2014 musela na základě soudního rozhodnutí zaplatit náklady soudního řízení za prohraný soudní spor. Ačkoliv jsem byla ujišťována, že mi mé peníze společnost v plné výši proplatí, tak do dnešního dne jsem nedostala žádné peníze a ani žádnou reakci na mé opětovné e-maily.Pouze mě ujišťují, že mají těchto případů mnoho a že mám být trpělivá, moje trpělivost už dochází a mám dojem, že o peníze příjdu. Jak mám dále postupovat? Jistě nejsem sama, která má s nimi takový problém. Děkuji

V tomto případě budou rozhodující podrobnosti závazku společnosti, tj. jejich povinnost proplatit Vám uhrazené náklady soudního řízení – zejména do kdy tak má společnost učinit. Bude zde důležité, nejen co bylo sjednáno ve smlouvě, ale co například společnost slibovala na svých webových stránkách, v reklamě nebo médiích.

Obecně lze říci, že pokud není dohodnuta doba, do kdy má být částka proplacena, je společnost povinna plnit na Vaši výzvu. V tomto případě pozor na běh promlčecí lhůty, která je 3 roky ode dne, kdy právo mohlo být uplatněno poprvé. V této lhůtě byste měla svůj nárok uplatnit u soudu. Pokud je splatnost dohodnuta, tak nezbývá než čekat, zda pohledávka nebude do té sjednané doby zaplacena. Až poté by bylo možné částku vymáhat soudně.

Zpět do Ostatní