Bydlení: Kdo by měl platit opravu?

Ostatní

Dobrý den, porouchala se nám pračka, která byla dodatečně zakoupena pronajímatelem. Poruchu jsme nahlásili majitelům a ti nám dali kontakt na opraváře. Po rozhovoru s ním by pouze oprava měla stát 1.500,-Kč (+cestovné). Chtěla bych se zeptat, kdo by měl uhradit opravu ? V nájemní smlouvě nemáme uvedenou částku oprav, kterou bychom si měli platit sami. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle zákona hradí nájemce jenom běžnou údržbu a drobné opravy související s užíváním bytu. Mezi běžnou údržbu patří i udržování zařízení bytu ve funkčním stavu. Úhradu nákladu za opravu pračky tak ve Vašem případě hradí nájemce.

Zpět do Bydlení