Reklamace/e-shopy: Kdo platí poštovné?

Reklamace zboží

Dobry den, potreboval bych vedet, kdo plati postovne na vyrobek odeslany k reklamaci v ramci zaruky.Pokud vyrobek bude reklamovan vice krat tak naklady prevysi cenu reklamovaneho vyrobku. Vyrobek byl zakouipen v e shopu. Dekuji D.

Dobrý den,

pokud Vám právo z vadného plnění bylo přiznáno, náleží Vám i náhrada nákladů účelně vynaložených k uplatnění tohoto nároku. Ve smlouvách se spotřebitelem se není možné od tohoto ustanovení odchýlit. V praxi to funguje tak, že spotřebitel zašle zboží na reklamaci na vlastní náklady ale pak po uznání reklamace může od prodávajícího požadovat náhradu nákladů.