Pracovněprávní nároky: Kdo si může prostudovat výpověď

Ostatní

Dobrý den. Mam dotaz ohledně podepsání výpovědi zaměstnavatele chtěl jsem si jí vzít před tím pročíst svým odborovým zástupcem ale nebylo mi tak umožněno, má na to zaměstnavatel právo ? Děkuji s pozdravem R.H.

Pěkný den,

Není mi moc jasná situace, kterou popisujete. Pokud jste dostal výpověď od zaměstnavatele, nikdo Vás neměl nutit ji podepsat. To, že výpověď odmítnete podepsat je důležité pro případný nesouhlas s výpovědním důvodem či výší odstupného. Samo o sobě to neznamená, že jste výpověď nedostal. Pokud jste tedy nepodepsal, ale výpověď byla doručena do sféry vaší dispozice (měl jste ji v ruce), pak jste ji měl vzít a klidně si ji odnést. Pokud se do vaší sféry nedostala a vy jste se s ní nemohl seznámit, pak by mohla být neplatná.