Pracovněprávní nároky: Kdy mohu podat okamžitou výpověď?

Nevyplacená mzda

Dobrý den, prosím Vás, termín výplaty za duben byl 15.5.2018. K dnešnímu dni 29.5.2018 je stále nevyplacena. Mohu dát jako samoživitelka k 31.5.2018 okamžitou výpověď pro nevyplacení mzdy. Děkuji Čapková

Dobrý den,

okamžitou výpověď pro nevyplacení mzdy můžete podat až 15 dní po termínu splatnosti. Termín splatnosti je jiný, než termín výplaty. Jak sama píšete, u Vás je termín výplaty patnáctého dne v měsíci. Termín splatnosti je však vždy poslední den v měsíci, u Vás tedy 31.5. Jak jsme již psali výše uvedli okamžitou výpověď pro nevyplacení mzdy můžete podat nejdříve patnáct dní po termínu splatnosti, ve Vašem případě tedy nejdříve 16.6.2018. Více zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/co-delat-kdyz-zamestnavatel-neplati

S pozdravem Vaše nároky.cz