Pracovněprávní nároky: Kompenzace za pracovní úraz v armádě

Pracovní úraz

Dobrý den, v květnu 2014 jsem byl propuštěn po devíti letech z armády Čr z důvodu reorganizace. Od armády jsem dostal obytné v podobě devíti platů. Před mým propouštěním jsem byl dlouhodobě na nemocenské z důvodu pracovního úrazu pravého kolene. Předseda zdravotní komise mě papírově uzdravil a poté jsem byl propuštěn v reorganizaci,která se týkala celého vojenského útvaru. Tři měsíce na to,jsem už ale nebyl zdravý pro vězeňskou službu,kde jsem se hlásil a v červenci 2016 ani pro armádu, kde jsem prošel všemi ordinacemi a vyšetřeními. Neprošel jsem u předsedy komise, který mě v roce 2014 papírově uzdravil,nacož mě propustili pro nadbytečnost. Fyzicky se cítím zdráv, sportuji a běhám. Cítím se být poškozen,že nemohu pracovat v ozbrojených složkách,díky pracovnímu úrazu v armádě. Mohu se ješte domoci finanční kompenzace? Zdravotní dokumentaci mám v elektronické podobě.

Dobrý den,

ve Vašem případě by bylo nutné opatřit si posudek z kliniky pracovního lékařství, který by prokázal, že Vám v souvislosti s výkonem povolání vznikla nemoc z povolání. Pokud by se její vznik prokázal, měl byste nárok na náhradu na ztrátu na výdělku (tzv. rentu). Armáda by Vám tedy měla doplácet rozdíl mezi výdělkem, kterého jste dosahoval před vznikem nemoci z povolání a výdělkem, kterého dosahujete po jejím vzniku.