Reklamace/e-shopy: Kompeznace za skrytou vadu na autě

Reklamace automobilu

Dobrý koupil jsem auto s poškozeným dílem (skrytá vada), což jsem při koupi auta nemohl nijak zjistit, nechal jsem auto opravit a to že se jednalo o skrytou vadu jsem se dozvěděl až po oprave.. Mám nárok na nějakou kompenzaci, peníze za opravu? Děkuji

Vážený pane,

skrytou vadu byste měl prodávajícímu nahlásit bezodkladně, tedy ihned po jejím zjištění, aby mohla proběhnout případná reklamace a prodávající sek vadě mohl vyjádřit. Spolu s vytknutím vady je třeba zvolit právo z vadného plnění – takže třeba slevu z kupní ceny, opravu věci atp. Pokud jste skrytou vadu opravil na vlastní náklady a budete žádat odškodnění zpětně, nastává zde problém, že prodávajícímu vada nebyla vytknuta a neměl tedy vůbec možnost ověřit, že zde nějaká vada je.

S pozdravem Vaše nároky.cz