Pracovněprávní nároky: Komu zaslat neschopenku po ukončení PP

Ukončení pracovního poměru Pracovní neschopnost

Dobrý den.Podal jsem výpověď ve zkušební době ze zdravotních důvodů ke dni 30.4.2018.Dne 2.5..2018 nastupuji na plánovanou operaci a tím i na nemocenskou.Komu mám zaslat neschopenku když jsem ukončil pracovní poměr.Za odpověď předem děkuji.

Dobrý den,

rozhodnutí o pracovní neschopnosti vystavené ošetřujícím lékařem odevzdává zaměstnanec zaměstnavateli. Jedná se přitom o tři díly neschopenky - na začátku nemoci je nutné odevzdat Hlášení zaměstnavateli o vzniku dočasné pracovní neschopnosti, Žádost o nemocenské, a při skončení nemoci Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti – hlášení zaměstnavateli. Pokud je pracovní neschopnost dlouhodobějšího charakteru, zaměstnanec trvání pracovní neschopnosti dokládá Potvrzením o trvání dočasné pracovní neschopnosti (tzv. lístkem na peníze).