Pracovněprávní nároky: Konec doby určité při nemocenské

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem momentálně na nemocenské a nevím, kdy mi skončí. Každopádně mi 31.7. končí u zaměstnavatele smlouva na určito a nechci ji prodlužovat. Tak by mě zajímalo, zda ji může nějakým způsobem zaměstnavatel prodloužit (díky te nemocenské), či bude stačit jen nabytí konce konce pracovní smlouvy. Děkuji za reakci

Dobrý den,

V případě smlouvy na dobu určitou tato skončí uplynutím doby, pokud strany nevyjádří jiné přání. Pracovní neschopnost na toto skončení nemá vliv.

S pozdravem, Vaše nároky.cz