Pracovněprávní nároky: Konec podpůrčí doby u nemocenské

Nemocenská

dobrý den manželovi skončila podpůrčí doba nemocenské zvýšili mu invaliditu na 2stupen a musí nastoupit do práce,ale 15.6.2017 ho čeká operace plastika močové trubice ureteroplastika necítí se na to jít pracovat,ale bez peněz tedy pouze s důchodem žít nemůže má nějaké možnosti třeba překážku v práci jde to nebo jaké jsou podmínky děkuji

Vážená paní,

v takové situaci bohužel nelze dost dobře poskytnout právní radu. Pro Vašeho pana manžela by momentálně bylo ideální si nalézt zaměstnání, které bude moct vykonávat navzdory svým zdravotním obtížím. Nastoupit do nového zaměstnání a ihned odejít do pracovní neschopnosti není z dlouhodobého hlediska nijak zvlášť dobré řešení.

S pozdravem,

Vaše nároky