Reklamace/e-shopy: Koupě auta v exekuci

Reklamace automobilu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat sestřenice koupila auto od pána, který ho koupil od jiného člověka a ten člověk byl v exekuci a to auto bylo součástí té exekuce. Ale auto před odebráním prodal tomu pánovi, ten si ho ani nepřihlásil a hned prodal sestřenici, takže je jasné, že o tom podvodu věděl. Poté co jsi ho šla sestřenice přihlásit jí za několik dní přišel papír, že auto jí zabaví. Ona vše podala k soudu, protože o tom, že auto bylo v exekuci vůbec nevěděla nebylo to uvedené ve smlouvě nic. Prosila bych o radu jak dále postupovat. Děkuji

Dobrý den,

v této věci bychom počkali na rozhodnutí soudu.

Na jedné straně ve prospěch Vaší sestřenice hovoří jedna ze základních právních zásad, a to ochrana dobré víry – věřila, že na automobilu, které koupila, neváznou žádné závazky, ovšem na druhé straně si mohla nechat automobil prověřit na místním/obecním úřadě, aby toto zjistila.