Reklamace/e-shopy: Koupě domu na základě mylných informací

Reklamace

Dobrý den koupily jsme rodinný dům,odhadce domu nám napsal do odhadu že dům má obvodové zdivo z cihel,ale teď SME zjistili že je to že dřeva a navíc je to v dezolátním stavu..moje otázka zní jak máme začít reklamaci a kam se máme obrátit děkuji za odpověď

Dobrý den,

musíte důkladně veškeré vady zdokumentovat, a poté je ideálně doporučeným dopisem oznámit prodávajícímu, nejpozději však do 5 let od koupi nemovitosti. Poté bude mít nárok na přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo dokonce nárok na odstoupení od smlouvy, v případě, kdy se vám podaří prokázat, že se jedná o vadu, která brání užívání věci.