Šmejdi: Koupě na předváděcí akci

Předváděcí akce

Dobrý den,dne 23.6.2015 se zúčastnil můj otec předváděcí akce,na které uzavřel kupní smlouvu na parní vysavač a tlakový hrnec za 35 000 Kč.Poslal jsem doporučený dopis 29.6.2015 na adresu prodejce o odstoupení od kupní smlouvy a zaslal koupené zboží zpět.Dnes 9.7.2015 byla ve schránce výzva od pošty k vyzvednutí zásilky - poslané zboží přišlo zpět.Chtěl jsem se zeptat , zda mám zásilku vyzvednout nebo ne a na další postup.Předem děkuji za odpověďS pozdravemF.S.

Dobrý den,

Vzhledem k tomu, že Váš otec uzavřel tzv. smlouvu uzavřenou mimo obchodní prostory, je možné od této smlouvy do 14 dnů odstoupit, což jste správně učinil.

Co se týče zaslaného zboží, je důležité vědět, zda se Vámzboží vrátilo jako nedoručeno, nebo prodejci doručeno bylo a byla jím zasláno zpět. V případě, že se zboží vrátilo nedoručeno, jej vyzvědněte a snažte se najít alternativní způsob jak zboží prodejci vrátit, vzhledem k okolnostem bych preferoval vrácení zboží až po vrácení peněz. Pokud zboží doručeno bylo a bylo prodejcem zasláno zpět, zboží nevyzvedávejte a trvejte na vrácení peněz.

Pokud Vám prodejce odmítne vrátit peníze, můžete se obrátit na společnost Vaše nároky.cz, kde Váš případ zdarma posoudí a pomohou Vám finance získat zpět.

Zpět do Šmejdi