Reklamace/e-shopy: Koupě štěněte od chovatelské stanice

Reklamace zvířat

Koupili jsme štěně s PP od chovatelské stanice. teprve po zaplacení a podpisu smlouvy nám bylo sděleno, že fenka má kýlu, ale že se to vstřebá. Nevstřebalo. Chtěli jsme fenečku na chov, ale k tomu je asi nevhodná. Máme nárok na vrácení části peněz od chovatelky? Případně kompenzaci nákladů s pojených s odstraněním kýly?

Dobrý den,

obecně jste měli být o zdravotním stavu obeznámeni ještě před podpisem smlouvy. V daném případě ale není možné jednoznačně odpovědět bez konkretizace okolností tohoto případu a bez znalosti podepsané kupní smlouvy.