Reklamace/e-shopy: Koupě želviček od chovatele

Reklamace ostatní

Dobrý den.Dne 24.62017 jsme si jeli pro 2 malé želvičky k chovateli.Pán nám je vyndal na stůl a řekl, ať je necháme padat ze stolu na zem(že jim to neublíží) a přitom si vybrali.My jsme si vybrali želvičku, která spadla několikrát na zem a želvičku, která nespadla ani jednou.Sepsali jsme smlouvu a my odjeli domů. Po příjezdu domů, želvička která spadla několikrát na zem, už byla apatická...Chovatel nám říkal, že se chvíli budou želvičky adaptovat v novém prostředí.Tato se moc nehýbala, méně jedla. Naopak druhá byla hned jako doma. Želvičku se zhoršovala,tak jsem jí odvezla 29.6. k veterináři.Diagnoza - úraz pod krunýřem( krev,mokvání zadních nohou a ocásku).Pychl ji antibiotika+ domácí léčba. 1.7. želvička zemřela. Mám nárok na vrácení peněz nebo na jinou želvičku?

Dobrý den,

pokud Vás prodejce ujistil, že želvičky nedojdou při pádu ze stolu k úhoně a zároveň to ze situace nebylo zřejmé, jedná se o vadné plnění ze strany prodejce a máte nárok na odstoupení od kupní smlouvy.

S pozdravem, Vašenároky.cz