Pracovněprávní nároky: Krácená odměna z dohody

Nevyplacená mzda

Prováděl jsem práce na dohodu dle § 75 zák. 262/2006 Sb. odměna byla stanovena Kč 8.500/měsíc. Poslední měsíc 11/2018 jsem dopracoval 15 dní (polovinu měcíce), odměna byla krácena na Kč 4.500 ,--. Nemám nárok na celou částku? Děkuji.

Dobrý den,

v případě, že je ve smlouvě dohodnuta odměna za určitý časový úsek (hodiny, dny, měsíce), pak je možné tuto odměnu krátit tak, jak jste popsal. Pokud by byla odměna sjednaná za úkony, pak byste měl nárok na celou odměnu.

V tomto případě Vám tedy nárok na celou částku bohužel nevzniká.