Pojišťovny: Krácení bolestného za pracovní úraz

Krácení pojistného plnění u úrazu

Dobry den, V roce 2012 jsem mel pracovni uraz s jehoz nasledkem jsem v invalidnim duchodu. Vzhledem k tomu ze jsem podepsal protokol o urazu se souhlasem o sve spoluucasti, je mi vse kraceno o 65%. Dotaz zni: pokud pojistovna tento uraz uznala chapu ze bolestne je o tyto procenta kraceno, ale pri zpetnem doplatku do vyse prumerne mzdy muze toto taktez kratit? Preci pokud ma doplacet do prumerne mzdy, tak tato by nemela byt kracena o jiz drive zminenych 65% spoluucasti.

Dobrý den,

jelikož vaše spoluúčast byla vyměřena na 65 %, pak se zaměstnavatel v tomto rozsahu zprostil povinnosti nahradit vám škodu a nemajetkovou újmu, a to ve všech případech (ať už se jedná o bolestné nebo o doplatek do výše průměrné mzdy). Krácení je tedy oprávněné.