Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené kvůli kratší pracovní době

Dovolená

dobrý den mám smlouvu od 1.1.2017 do 31.12.2017 pracovní doba je podle smlouvy 8 hodin zaměstnavatel mi zkrátil dovolenou na 16 dnů protože máme dočasně kratší měsíční pracovní dobu protože není práce má na to právo ? děkuji

Dobrý den,

za každých odpracovaných 21 dní v kalendářním roce máte nárok na 1/12 dovolené. Tudíž pokud odpracujete 8 měsíců, bude mít nárok přibližně na 8/12 dovolené, čili na přibližně 14 dní.