Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené kvůli z důvodu nemocenské

Dovolená

Dobrý den,jak je to s krácením dodatkové dovolené z důvodu nemocenské?Pracuji v nerovnoměrné pracovní době 37.5 hod. týdně s různou délkou směn a to 11.5,8,5 a 6hod.Měla jsem odpracováno 178 směn a z toho 3 dny nemocenské.Dodatkovou máme 5 dnů.Tím,že dělám i krátké směny,tak mám odpracováno více směn,než bych měla mít při 11.5 hodinových směnách.Dovolenou mi zkrátili na 2 dny.Podle mého výpočtu mám mít 3.5 dne.175/21=8,33 , 5/12=0,416, 8,33*0,416=3,465. Kdo to má prosím správně, Děkuji Pchálková

Dobrý den,

možný rozdíl ve výpočtu může být způsoben tím, že by zaměstnavatel počítal jako průměrný pracovní den při odpracování průměrně 11,5 hodin. Z těchto informací je však složité posoudit, který výpočet je správný. Informujte se u zaměstnavatele a případně jej upozorněte, že dle Vašeho názoru máte nárok na delší dovolenou.