Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené při nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, chci se zeptat, mám nemoc z povolání, musela jsem změnit práci a ušlý výdělek je mi za zaměstnavatele doplácen kooperativou. Letos jsem měla od června do 18. 10. nemocenskou pro tuto chorobu, od 19. 10. mi je přiznám starobní důchod. Neměla jsem tedy vybranou celou dovolenou, zůstalo mi 9 dnů. Můj nynější zaměstavatel mi tuto krátil z důvodu, že NzP nevznikla u něj. Zajímá mě tedy, jedná li se o náhradu, kterou mi je zaměstnavatel povinen doplatil stejně, jako ušlý výdělek, protože dle zákoníku práce se nemocenská pro nemoc z povolání posuzuje jako výkon práce, děkuji, předem za odpověď, Lišková Erika

Vážená paní Lišková,

Váš případ je poněkud složitější a takhle z popisu těžko posoudit, na co konkrétně máte nárok. Můžete nám případně zadat Váš případ se všemi podklady přes webový formulář na našich webových stránkách a právníci Váš případ posoudí.