Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené při odchodu do důchodu

Krácení dovolené

Dobrý den dne 26.5.2018 jdu do starobního důchodu, nemarodil jsem, o kolik dnů se mi bude krátit dovolená. Na rok mám nárok na 20 dnů. Děkuji

Dobrý den,

zákoník práce stanoví, že zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají. Poměrná část dovolené přitom činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.

S pozdravem,