Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené při výpovědi

Dovolená

Dobrý den,může mi zaměstnavatel krátit dovolenou z důvodu výpovědi?Výpověď byla dána k 30.12, (agentura na 30.12 trvala, jinak by nepřistoupili na dohodu)takže se jedná o neodpracovaný jeden den a to 31.12 byla to sobota, takže bych stejně v práci nebyla. Odpracováno bylo 13 dní+1 svátek+7,5 dne dovolený. Při podání výpovědi mi bylo řečeno že mám k čerpání 8,5 dne dovolený, takže mi měl být 1 den proplacený, na tom jsme se s agenturou dohodli, ale na výplatě mi naopak den dovolený strhli ze mzdy,takže mám zaplaceno jen 6,5 dne dovolený. Protože jsem neodpracovala celý měsíc (31.12) i když se jednalo o sobotu. Mají na něco takového právo?děkuji zy odpověď. Zykova

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám může zkrátit dovolenou v poměru k neodpracovaným dnům. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok. Jestliže Vám tedy náleželo 7,5 dne dovolené, byla Vám správně dovolená zkrácená o jeden neodpracovaný den, i když, bohužel pro Vás, připadl zrovna na sobotu.