Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené z důvodu PN

Pracovní neschopnost Dovolená

Dobrý den, mám u zaměstnavatele uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018, od 3. 1. 2018 do 30. 4. 2018 jsem v pracovní neschopnosti (nejedná se o prac. neschop. způsobenou prac. úrazem či nemocí z povolání). Od zaměstnavatele mám nárok na 8. týdnů dovolené. Od 2. 5. 2018 nastupuji opět do zaměstnání po nemoci vz uvedeno výše, bude se mi dovolená krátit a jakým způsobem? Kolik dnů dovolené budu moci vyčerpat? Děkuji za odpověď, Petr Novák

Dobrý den,

To záleží, kolik jste vyčerpal v minulém roce. Za letošní rok však zatím nárok na dovolenou nemáte - potřebujete odpracovat alespoň 60 dnů, poté Vám bude příslušet poměrná část dané dovolené, tj. v tomto případě dvacet šest a půl dne.