Bydlení: Krácení kauce z důvodu oprav bytu

Kauce

Dobrý den, pronajimatelka nám ztrhla z kauce nějaké opravy (za tisíce, a nechce přiložit ani foto škody), jejichž cenu si stanovila sama a na vyžádání faktur, řekla, že kdyby to dělala na faktury, stalo by to víc. Takže nevíme přesne sumy, ani jestli k opravám došlo. Poskytla nám jen zaokrouhlene částky bez důkazů. Peníze nám však ztrhla z kauce. Jak tuto situaci prosím řešit? Vše proběhlo při předávání bytu, takže do bytu už nemáme přístup. Děkuji.

Vážení

V takovémto případě je nejlepší obrátit se na soud s žalobou o vrácení kauce. V případě, že Vám pronajímatelka neukázala faktury, je možné i podat trestní oznámení pro podvod/krádež.

Zpět do Bydlení