Pracovněprávní nároky: Krácení mzdy při práci na směny

Mzda

Dobrý den,chci vás poprosit o radu. Pracuji v obchodě kde je pracovní doba nepřetržitá, střídáme se tři zamestnanci a máme dlouhé a krátké dny. Při vybírání týdenní dovolené, musíme čtrnáct dní pracovat ve dvou, celé dny za stejnou mzdu. Požádaly jsme zaměstnavatele o zástup při dovolených, zástup nám povolil ,ale budeme kráceny na mzdě.V pracovni smlouvě nemám uvedeny žádné přesčasové hodiny. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud si vybíráte dovolenou, na kterou máte nárok, náleží Vám náhrada mzdy ve výši 100 % průměrného výdělku, tudíž byste neměla být krácena na mzdě. Pokud jde o práci přesčas, dle zákona máte nárok na příplatek v minimální výši 25 % z průměrného výdělku (+ základní hodinová mzda)

S pozdravem,

vaše nároky.cz