Pracovněprávní nároky: Krácení odškodného za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den chci se zeptat zda mi bude krácen pracovní úraz.Ve středu jsem se v práci praštila do hlavy ve chvíli kdy jsem kontrolovala počet kusů na montážní lince.Byla jsem na zasiti, 4 stehy.a chirurg mi vypsal nemocenskou. Dnes jsem se ale dozvěděla,že mi 100% nedají protože to nebylo tak strašné a úraz se stal,když jsem linku kontrolovala z vlastní vůle. Je postup zamedtnavatele v pořádku?

Dobrý den,

v tomto případě záleží na konkrétním posouzení situace, a sice zda bude úraz uznán jako pracovní, zda dojde k dorovnání mzdy atp.

S pozdravem,