Pracovněprávní nároky: Krácení odstupného za nemoc z povolení dle kolektivní smlouvy

Nemoc z povolání

mam nemoc z povolání od r.2003,KToboustrané.jsem na listině výpovědi ze zaměstnání,ale odstupné jen 3měsíční.Prý dle kolektivní smlouvy

Dobrý den,

pokud kolektivní smlouva obsahuje ustanovení, která zaměstnance zkracují na právech stanovených zákoníkem práce, k těmto ustanovením se podle § 23 odst. 1 nepřihlíží. Měl byste tedy obdržet odstupné ve výši nejméně dvanácti násobku průměrného měsíčního výdělku.