Pojištění automobilu: Krácení plnění u totální škody

Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den,před měsícem do mě naboural automobil při cestě na motorce,naštěstí se mi nic nestalo,ale motorka byla po prohlídce likvidátora uznána jako totálka bez možnosti opravy.Vinu viník uznal a ihned uhradil pokutu.Motorku jsme zakoupila v 10/2014 za cenu 80000 kč s tím,že jsem do ní během měsíce dalších 8000 kč investovala.Pojišťovna mi nyní zaslala odškodné: -49000 kč obvyklá cena motocyklu(v inzertátech nejlevnější za 84000 kč)-mínus 8000 kč cena zbytků =41000kč.O zbytky z motorky zájem nemám a dle likvidátora by si je měla pojišťovna odvést a prodat sama.¨Jak mám pokračovat dále,prosím o radu,díky s pozdravem Z.B.

Vážená paní,

bohužel se jedná o běžný jev a postup pojišťoven, kdy ty velmi často podhodnocují likvidovaná vozidla. Nesouhlasíte-li s výší plnění od pojišťovny, můžete podat nesouhlas přímo u pojišťovny a ta by měla řízení o likvidaci přezkoumat. Nebudete-li i tak spokojena s výší odškodného, nezbude Vám, než se domáhat svého práva soudní cestou. Doporučím zadat případ na bezplatné posouzení společnosti Vaše nároky.cz