Pojištění automobilu: Krácení plnění za zapůjčené vozidlo

Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den, do služebního auta, které mám přidělené, narazilo jiné auto. Chyba byla jednoznačně na druhé straně a nehodu vyšetřila Policie ČR. Moje služební auto mělo poškozené dveře u řidiče které nešly otevřít. Auto jsem nouzově dopravil do autorizovaného servisu Škoda a zapůjčil jsem si zde náhradní vozidlo. Po 2 týdnech jsem si opravené auto vyzvednul a náhradní vrátil. Pojišťovna viníka, z jehož povinného ručení se škoda likvidovala, nám nyní krátí plnění za půjčené auto. A sice částkou 3,20 Kč x 1500 najetých km. Chápu, že na našem autě bylo např. ušetřeno něco na ojetí pneumatik a pod, ovšem částka 3,20 Kč se nám zdá přemrštěná. Má na to pojišťovna nárok, příp. jaká výše krácení by měla být odpovídající? Děkuji J.Fiala

Dobrý den,

pojišťovna by měla nahradit plnou náhradu škody, tj. proplatit i zapůjčení vozidla, neboť pokud by byla škoda nevznikla, neměli byste nutnost si zapůjčit vozidlo nové.

Mám za to, že v tomto případě pojišťovna pojistné plnění krátila neoprávněně, nebo minimálně v nepřiměřené výši.

Pokud byste však nebyli úspěšní s vymožením svého nároku u příslušné pojišťovny, stále máte možnost požadovat zbytek škody, tj. částku, kterou nechce pojišťovna proplatit, po skutečném viníkovi nehody, neboť je to on, kdo je k náhradě škody povinen.

S vymáháním nároku se můžete obrátit na naši společnost. Po dodání materiálu ke škodné události Váš případ zdarma posoudíme. Právníka u nás neplatíte. www.vasenaroky.cz/zadat-pripad