Pojištění automobilu: Krácení pojistného plnění při nehodě

Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den, Koupil jsem si 2.11.2016 starší auto po výměně všech filtrů, kapalin a rozvodů. 24.11.2016 jsem byl nabourán, když řidič jedoucí za mnou nereagoval na snížení rychlosti. Nehodu šetřila PČR a označila ho jako viníka. Jeho pojišťovna uznala poškození mého vozidla jako totální, ale odmítá uhradit škodu. Její ohodnocení je max. 1/3 pořizovací ceny. Děkuji za radu

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Pokud Vás správně chápeme, tak pojišťovna krátila Vaše pojistné plnění. Jelikož jste nebyl viníkem nehody, tak k tomuto krácení došlo pravděpoodbně neoprávněně. Abychom však byli schopni případ podrobněji posoudit je nezbytné znát více informací. Pokud budete mít zájem o bezplatné prozkoumání Vašeho případu našemi právníky, zadejte jej prosím ZDE