Pracovněprávní nároky: Krácení prémií z důvodu nemoci

Pracovní smlouva

Dobrý Den.Rada bych se zeptala jsem zamnestnána a mám 2deti.V práci nám dali podepsat Pravidla pro udelování prémií.Je v ní i tabulka na krácení prémií z duvodu nemoci.Jelikož jsem máma a nemám babičky na hlídaní je jasný že na OČR musím ja z detma.Tak by mne jen zajímalo jestli má na to pravo zamestnavatel,mne to príde nefer protože delám svou práci vyborne a když my onemocní díte tak príjdu o prémie a ješte záleží jak dlouho je díte chore podle toho pak stahujou prémie. Dekuji za váš čas a rychlou odpoved. Katunská

Dobrý den,

pokud s Vámi nebyla mzda sjednána v pracovní smlouvě, stanovuje mzdu zaměstnavatel mzdovým výměrem. Může tedy i určit pravidla pro udělování prémií podle svého uvážení, do kterého může zahrnout i nemoci.