Pojišťovny: Krácení renty pojišťovnou

Renta

Po pracovním úrazu se mnou firma rozvázala pracovní poměr a mám I.D. 2 stupně. Průměrný výdělek jsem měl 28000,Kč a nyní mi pojišťovna krátí rentu o minimální výdělek, takže má renta nyní činí necelých 8000Kč, tudíž téměř o 10000 Kč méně.Mohu se nějak bránit ? Děkuji

Dobrý den,

Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (neboli také renta) se vypočítává jako rozdíl mezi průměrným výdělkem před pracovním úrazem a průměrným výdělkem po skončení pracovní neschopnosti, též s připočtením invalidního důchodu. Pokud tedy od Vašeho průměrného výdělku před úrazem (28.000,- Kč) odečtete nynější výdělek a invalidní důchod, zjistíte částku, která vám jako renta náleží. Jestliže jste krácen na svých právech, doporučuji Vám obrátit se odbornou pomoc z řad advokátů, nebo si bezplatně zadat Váš případ na našich webových stránkách.

S pozdravem a přáním hezkého dne