Pojišťovny: Krácení renty pro jiný důvod nemoci

Renta

Dobry den,chcem sa zeptat v roku 1999 mal manzel pracovny uraz na sachte a pobera rentu na kolena.Teraz mu chcu rentu zobrat kvoli nemocnym plucam plucam je to mozne?araentu dostal na kolena ktore sa mu zhorsuju kazdym rokom.Dakujem za odpoved

Dobrý den,

takovýto postup bohužel možný je, jelikož Váš manžel pobírá rentu z důvodu zhoršené pracovní schopnosti jako následku výkonu povolání. Pokud by ovšem ke zhoršení této pracovní schopnosti došlo i z jiných důvodů (ve Vašem případě tedy nejspíš z důvodu plicní choroby nezpůsobené zaměstnáním), zaměstnavatel již není povinen rentu nadále vyplácet.