Pracovněprávní nároky: Krácení renty u nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat .Byla mi uznána nemoc s povolání již mi vyplácí rentu .Po dobu kdy jsem nepracovala poněvadž bylo velice těžké najít práci mi byla vypočtena renta 7449kč měsíčně bylo to ze zakladu 18800kč .Nyní pracuji na zkrácený úvazek 120h měsíčně 9200hrubého a renta mi byla zkrácena na 5200 .Jsem rozhořčena jelikož nedosahuji stále výdělku o který jsem přišla né svou vinou .Prosím o radu vysvětlení to každým rokem při inflaci mi budou krátit rentu a bude se to počítat s minimální mzdy ?Vždyt v takovém případě mi za chvíli nezbyde nic.Předem děkuji za odpověd

Dobrý den,

bohužel renta se vždy poskytuje pouze v rozsahu odpovídajícím době kterou měsíčně odpracujete.

S pozdravem,

Vašenároky.cz