Pracovněprávní nároky: Krácení renty v případě jiné nemoci než nemoci z povolání

Nárok na rentu

Dobrý Den. Mám nemoc z povolání. Chci se zeptat ví tady píšete že když budu na nemocenske z jinou nemoci než je nemoc z povolání,tak pořád mi bude vyplacena celá renta. Na pojišťovně mi zase řekli že s jinou nemoci mi renta bude kracena. Tak jak to teda je. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud Vám bude nemocenská přiznána z jiného důvodu, než z důvodu původního úrazu, dojde k poklesu příjmu ve smyslu neproplacení rozdílu mezi výší poúrazového příjmu a nemocenskou. Renta jako taková Vám bude vyplácena dále, jelikož se jedná o dorovnání mezi původním a poúrazovým příjmem (ze kterého se počítá nemocenská).