Pracovněprávní nároky: Krácení renty z důvodu nástupu na mateřskou

Nárok na rentu Renta

Dobrý den, mám dotaz. Manžel má chorobu z povolání a pobírá rentu, ale musí si ještě odpracovat cca 5 let. Je evidován na Úřadu práce. Mohl by manžel nastoupit mateřskou dovolenou? Kolik mu zkráceno z renty? Děkuji

Pěkný den,

Váš dotaz je poměrně neurčitý. Na mateřskou Váš manžel jít nemůže. Ovšem Váš manžel samozřejmě může pobírat rodičovský příspěvek, když bude pečovat o dítě mladší 3 let. Tento příspěvek, by neměl být snížen o rentu.

S pozdravem,

Vaše Nároky. cz