Pracovněprávní nároky: Krácení renty

Nárok na rentu

jako řidič jsem utrpěl pracovní úraz, který zavinil jiný řidič a jsem v inv. důchodu 2.st. Pojišťovna mi krátí rentu, takže jsem vlastně potrestán já a viník nehody si žije jako pán. Jak je tohle v našem právním státě možné ?Mohu se nějak bránit ? Děkuji

Dobrý den,

Jestliže pobíráte invalidní důchod, částka vyplácená jako renta Vám má být vyplácena jako rozdíl mezi vaším invalidním důchodem a výší průměrné hrubé mzdy, kterou jste vydělával v době, kdy se Vám pracovní úraz stal. Jestliže tomu tam není, můžete se obrátit na odbornou právní pomoc ze stran advokátů, či se obrátit na naši společnost.

S podzravem