Pracovněprávní nároky: Lékařská prohlídka během pracovní doby

Lékař

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Syn podal výpověď v práci, běží mu dvouměsíční výpovědní lhůta.Pracuje v autoservisu od 7:00 do 18:00, denně.A do nového zaměstnání potřebuje lékařskou prohlídku.Má právo tuto absolvovat během pracovní doby?Jinak nevím jakým způsobem by se k lékaři dostal,když je od rána do večera v práci.Dekuji Skřivánková.

Vážená paní,

zaměstnavatel je povinen v případě nutného vyšetření poskytnout zaměstnanci pracovní volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu. Důvod vyšetření je přitom irelevantní.