Pracovněprávní nároky: Lhůta informovanosti o zahájení jízdy

Pracovní smlouva

Jak dlouho před jízdou musí být řidič informován o času začátku jízdy? Manžel se ve 20:00 dozvěděl, že v 1:00 po půlnoci má odjíždět. Na jakou lhůtu informovanosti má nárok?

Vážená paní,

jelikož neznáme detaily pracovní smlouvy Vašeho pana manžela, nelze Váš dotaz zodpovědět. Záleželo by na tom, jak má sjednané podmínky se zaměstnavatelem a rozvrh pracovní doby. Obecně můžeme říci, že takové chování zaměstnavatele je v omezené míře přípustné. Pokud se tedy jedná o mimořádné provozní důvody, může zaměstnavatel nařídit práci přesčas a zákoník práce neupracuje žádnou lhůtu, ve které by toto měl nařídit.

S pozdravem Vaše nároky.cz