Pracovněprávní nároky: Lhůta k odeslání neschopenky

Nemocenská

Dobry den, jsem samozivitelka a od 20.4.2017 jsem v prac. neschopnosti. Za dny, ktere plati zamestnavatel, jsem penize dostala. Jenze je 19.7. a ja dostala zatim v kvetnu jen penize od zamestnavatele :-(. Dnes jsem volala na socialku a rekli mi, ze doklady dostali az zacatkem cervence. Jakou ma prosim lhutu zamestnavatel na odeslani me neschopenky?

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen předávat žádosti o dávky svých zaměstnanců okresní správě sociálního zabezpečení neprodleně. Zároveň platí, že pokud tak zaměstnavatel neučiní, dopouští se přestupku, za který mu může být udělena pokuta až do výše 50.000,- Kč.