Pracovněprávní nároky: Lhůta ke stanovení výše škody způsobené zaměstnavateli

Náhrada škody

Dobrý den,před 5 měsíci jsem zaměstnavateli způsobila škodu na elektronice ve výši cca 100tis. převrhnutím hrnku s kávou. Existuje prosím nějaká lhůta,do kdy by měl zaměstnavatel vyčíslit a stanovit výši škody k úhradě? Děkuji velice za odpověď.

Dobrý den,

obecně platí, že do tří let, než dojde k promlčení nároku. Může chtít pouze 4,5 násobek Vašeho průměrného měsíčního výdělku.