Pracovněprávní nároky: Lhůta na vyplacení odškodnění za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den, po roce od pracovního úrazu jsem předala zaměstnavateli veškeré lékařské zprávy, ve kterých se uvádí, že mám trvalé následky. Byly vyčísleny dle platného nařízení vlády na 800 bodů. Zaměstnavatel není pojištěn ( jedná se o státní správu, takže pojištěn být nemusí). Zajímalo by mě, do kdy mám čekat na reakci? Zdá se mi, že ze strany zaměstnavatele není vůle mi toto odškodnění uhradit. Děkuji, S.

Dobrý den,

ve Vašem případě měl zaměstnavatel povinnost toto odškodnění uhradit bez zbytečného odkladu, bohužel zákon o konkrétní lhůtě nehovoří. Doporučila bych zaměstnavatele písemně vyzvat k úhradě tak, abyste byla výzvu zpětně schopna prokázat (například doporučený dopis). Pokud nebude zaměstnavatel ani tak plnit, nezbývá než věc řešit soudní cestou.