Pracovněprávní nároky: Lhůta pro vyplacení bolestného

Bolestné Pracovní úraz

Dobrý den, maminka si začátkem září 2017 zlomila v práci nohu, byl jí uznán pracovní úraz, vše řádně sepsáno. Pracovní neschopnost byla ukončena začátkem prosince 2017. Lékař vyplnil veškerou potřebnou dokumentaci a ta byla odevzdána zaměstnavateli. Do dnešního dne nebyla mamce proplacena náhrada mzdy ani bolestné. Je nějaký termín do kdy musí zaměstnavatel vše vyplatit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zaměstnanci, který byl uznán dočasně práce neschopným, přísluší od 4. pracovního dne pracovní neschopnosti v době prvních 14 dnů náhrada mzdy od zaměstnavatele. Náhradu mzdy za dočasnou pracovní neschopnost by Vám měl zaměstnavatel proplatit nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na náhradu mzdy.

Bolestné by Vám mělo být vyplaceno po ukončení léčby a uplatnění u zaměstnavatele.