Letecká doprava: Lhůta pro vyplacení náhrady škody

Zpožděný let

Dobrý den. Existuje lhůta pro vyplacení náhrady za zpožděný let? V říjnu 2016 nám byl z důvodu přeplněného letu odepřen nástup na palubu (Praha-Řím) a letenky byly přebookovány na let s přestupem ve Frankfurtu. 23.12.2016 nám byla odsouhlasena náhrada škody 250E na osobu a zaslali jsme informace o bankovním účtu, na který má být náhrada poslána. Je dána nějaká lhůta, ve které musí letecká společnost provést platbu? Děkuji za odpověď.

Vážená paní/pane

lhůta nikde v zákoně uvedena není, nicméně, pokud máte za to, že vyplacení náhrady trvá příliš dlouho, je možné vyhledat právní pomoc a věc řešit soudní cestou. Soud již poté v rozsudku pevně stanoví lhůtu, do které je letecká společnost povinna náhradu škody vyplatit.