Ostatní: Lhůta promlčení dluhu

Dluh

Dobry den, V roce 2012 jsem si pořídil auto na leasing. Po roce splácení jsem vozidlo vrátil leasingové společnosti a v říjnu 2014 mi prišel dopis s požadavkem doplacení cca 80tis Kč. Ve vyúčtování byly tehdy nestovnalosti a částka se mi zdála vysoká, proto jsem dopis rozporoval, s požadavkem na vyčíslení, z čeho je konečná částka složena. S leasingovkou jsem si vyměnil následně několik emailů, ve kterých jsem opakovaně sdělil, že jsem ochotný částku okamžitě uhradit, a ne v takto nesmyslné výši. Od té doby se nedělo vůbec nic. Dnes je situace taková, že po mě stále nikdo nic nechce, a při kontrole solusu jsem zjistil, že jsem v solusu veden stále jako dlužník původní částky. Podle toho, co jsem zjištoval na internetu a podle rady on-line právní poradny je dluh, bez ohledu na to, jestli byl nebo byl oprávněný po třech letech promlčený. Potřebuju si potvrdit, že tomu tak skutečně je, a pokud ano potřebuji podniknout kroky, které povedou knvýmazu z registru. Jste mi s timto schopni pomoci? Dekuji Šikula

Vážený pane Šikulo

Naše společnost se bohužel zabývá pouze finančními nároky, nikoliv právními postupy k výmazu z registrů. Co se týče Vašeho dotazu, obecná promlčecí lhůta skutečně činí 3 roky. Pokud by tedy proti Vám leasingová společnost zahájila právní kroky, je třeba toto promlčení namítnout.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní